Super User

Super User

ЦСКА наложи волята си над Арда и записа четвъртия си успех от началото на сезона в Суперлигата. „Армейците” загубиха първия гейм, но след това показаха повече класа и желание за победа, за да стигнат до крайното 3:1. Двубоят отново бе проведен без двама от най-силните волейболисти на Сашо Попов – Христо Цветанов и Симеон Александров. Въпреки това нашите момчета показаха на какво са способни и дадоха да се разбере, че ще се борят във всяка една среща, независимо дали влизат в нея като фаворит, или като аутсайдер.

От 12.12 до 14.12.2019г. ще се проведат допълнителните турнири от първенството на жените. Нашият отбор е в ТУРНИР 1.Б

Редът на домакинстване на срещите от турнира е:

12 декември – ОСК Славия

13 декември – ВК Левски

14 декември – ВК ЦСКА

ПРОГРАМА

Волейболистите на ЦСКА допуснаха болезнен обрат при визитата на Черно море. Нашите момчета отстъпиха с 2:3 на варненци, въпреки че спечелиха първите два гейма в морската ни столица. Освен това „армейците” започнаха много уверено и тайбрека, където поведоха с 6:1 точки, но изпитваха проблеми на посрещане, а оттам дойдоха и неприятни грешки, което доведе и до поражението.
Така „червените” продължават колебливото си представяне от началото на сезона в Суперлигата. Нещо, което е напълно очаквано, предвид младия състав, с който разполага Сашо Попов и серията от контузии, налегнали част от играчите ни в последните два месеца.

ЦСКА опита, но не съумя да вземе нещо от Добруджа в пореден мач от Суперлигата. Нашите момчета допуснаха петото си поражение от началото на сезона, след като отстъпиха с 0:3 гейма на гостите от Добрич в осмия кръг. За съжаление, „червените” показаха познатата ни борбеност и водиха битка до последно, но в случая това не се оказа достатъчно.
„Армейците” могат да съжаляват, че не завързаха срещата, след като в третата част имаха три възможности да затворят гейма и да поставят съперника под напрежение. Те обаче бяха пропилени, а гостите ликуваха след 30:28.
В редиците на Добруджа личаха имената на трима доскорошни волейболисти на ЦСКА. Пламен Шекерджиев бе сред най-добрите за новия си тим, записвайки 17 точки. Красимир Гайдарски се включваше от пейката, докато Иван Крачев не се появи в игра. За нашия тим Христо Цветанов отново бе на познатата висота със своите 11 точки, но за съжаление нямаше нужната стабилна подкрепа, за да може ЦСКА да вземе нещо повече в този двубой.

ЦСКА ще се изправи срещу Левски в третия кръг от турнира за Купата на България при мъжете. Жребият за тази фаза на надпреварата бе теглен днес в сградата на федерацията.

Съдбата отреди нашите момчета да гостуват на „сините”. Двубоят ще се проведе на 3 декември, по всяка вероятност в зала „Христо Ботев”. Припомняме, че в последните години стана традиция да няма агитка на гостуващия отбор.
Двубоят с вечния съперник ще бъде втори този сезон. Още във втория кръг на Суперлигата волейболистите на Сашо Попов наложиха волята си над Левски с 3:2 гейма в зала „Васил Симов”.

ЦСКА постигна трета победа от началото на сезона в Суперлигата. „Армейците” сразиха Славия с 3:0 гейма в зала „Панайот Пондалов” и се върнаха на успешния път в родното първенство. Нашите момчета очаквано не срещнаха особени затруднения срещу „белите”, като доминираха изцяло на блок и бяха много разнообразни в нападение. „Червените” приключиха с впечатляващите 14 блокади, 4 от които дело на Теодор Тодоров. Освен това волейболистите на ЦСКА постигнаха 61% успешно нападение, което също е доста страховит показател. Единственият елемент, който може да търпи известни критики в тази среща, бе посрещането. Дори и там обаче е трудно да се намерят много минуси при 50 процента позитивно и 38 процента перфектно отиграни сервиси. Диагоналът Димитър Димитров бе най-резултатен със своите 13 точки (2 аса, 1 блок, 53% в атака), а по 10 добавиха Мартин Павлов (3 блока, 1 ас) и Георги Татаров (2 блока). Владимир Снаков беше обявен за най-полезен играч в срещата.

Васил Симов и Борис Гюдеров влязоха във Международната волейболна зала на славата (IVHF).  За номинацията на двамата големи български волейболисти имат заслуга БФВ, управата на град Перник, както и българина Атанас Ваклинов, който живее в Америка и който е бил състезател на Борис Гюдеров в Миньор Перник. Официалната церемония беше проведена на 09.11.2019г. Семейството на г-н Ваклинов беше упълномощено да получи плакет и специален пръстен на името на Васил Симов,  а от страна на Борис Гюдеров плакета получи неговата дъщеря Ваня Гюдерова.

Гордеем се и с двамата велики български волейболисти. Благодарим на семейство Ваклинови за предоставените снимки.

Можете да разгледате снимки от церемонията като проследите линка:

ЦСКА постигна втората си победа след тайбрек през този сезон. Волейболистите на Сашо Попов надделяха над Пирин в Разлог с 3:2 и излязоха на шесто място в Суперлигата. Това бе четвъртият пореден 5-геймов мач, който „армейците” трябваше да изиграят от началото на сезона. И балансът им вече е 2-2. Нашите момчета започнаха отлично, като отвориха рано разлика в първия гейм, за да стигнат до убедителното 25:15. През втората част ролите се размениха, като домакините бяха тези, които взеха рано преднина и въпреки опитите на момчетата на Попов да обърнат нещата, резултатът бе 25:21 за Пирин. Мачът продължи да се движи в това русло, като „армейците” отново поведоха след 25:21 в третия гейм, а съставът на Миро Живков изравни при 25:21. Така логично се стигна до тайбрек, в който ЦСКА поведе с 8:4, но Пирин се върна за 9:9. В този момент „червените” показаха характер и докараха нещата до успешен завършек след 15:12. Следващата седмица нашите приемат Монтана във „Васил Симов”.

Женският отбор на ВК ЦСКА извоюва важна победа над считания за фаворит тим на Берое (Стара Загора). След като поведохме с 2:0, старозагорки изравниха резултата, но с армейски дух нашите състезателки надделяха в петия гейм. Най-резултатни за червените бяха Ивета Станчулова с 23 точки и Дарина Куманова с 19 точки.

Браво, млади момичета! Вие показахте, как с трудолюбие, борбеност и колектив можете да побеждавате всеки отбор.

Младият, но изключително талантлив състав на ЦСКА пропусна да поднесе изненадата на четвъртия кръг на Суперлигата. Въпреки всички проблеми, които се стовариха върху главата на Сашо Попов това лято, заедно с напускането на 10 волейболисти, „армейците” си остават костелив орех и не се предават. Това усетиха и звездите на Хебър. Пазарджиклии, които са спрягани за фаворит за титлата през този сезон. Трябваше да вложат най-доброто, на което са способни, за да стигнат до победа с 3:2 гейма във „Васил Симов”. „Червените” могат да съжаляват, че не взеха повече от точка на своя съперник. Нашите волейболисти поведоха с 2:1 гейма в сблъсъка, но след това силите им вече не стигнаха, за да довършат започнатото. Това бе първа загубена точка за Хебър от началото на сезона. Поражението е трето за ЦСКА, който обаче тепърва ще трупа позитиви и дивиденти от таланта, с който разполагат младите играчи в клуба, подкрепени от опитните фигури като Христо Цветанов, Ивайло Стефанов и Симеон Александров.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest