ЦСКА с летящ старт на Суперлигата

19 Окт 2018

ЦСКА стартира подобаващо атаката на титлата в Суперлигата. Момчетата на Сашо Попов прегазиха с 3:0 Черно море във Варна. Нашите армейци се представиха на висота, особено като се има предвид, че става въпрос за първи мач за новия сезон. Макар да бяха гости, те на практика се чувстваха като домакини, предвид че в зала „Христо Борисов” имаше сериозна агитка на фенове на „червените”.

ЦСКА започна двубоя със състава, който завърши и миналата кампания – Владимир Станков като разпределител, Пламен Шекерджиев и Ивайло Стефанов на посрещане, Христо Цветанов и Тодор Костов при мрежата, Иван Крачев диагонал, както и Мартин Божилов като либеро. В средата на втория гейм пък официален дебют с червената фланелка направи Симеон Александров.

Нашите волейболисти срещнаха по-сериозна съпротива в първите два гейма. В откриващия домакините се държаха равностойно до 19:19, но след това волейболистите на ЦСКА направиха серия от 6:1 и затвориха частта с 25:20. Във втория гейм армейците започнаха много по-уверено и поведоха с 15:9. Те обаче допуснаха серия от 6 поредни точки за варненци, които стигнаха до равенство. Все пак по-голямата класа и опит си казаха думата и нашите стигнаха до успех с 25:21. Това пречупи съпротивата на домакините, които нямаха аргументи в третата част и скоропостижно я предадоха след 13:25.

В следващия кръг ЦСКА ще има ново гостуване в източна България. Този път армейците ще пътуват до Добрич, където на 26 октомври се изправят срещу Добруджа от 18:30 часа.