ЦСКА срази Монтана в първи мач у дома

02 Ное 2018

ЦСКА постигна убедителна победа над Монтана в дербито от третия кръг на Суперлигата. Съставът на Александър Попов стигна до успех с 3:1 гейма в първия си мач като домакин във волейболното ни първенство. За съжаление, малцина фенове на нашия тим присъстваха в зала „Васил Симов”, което малко или много е изненадващо, на база първото домакинство в София, при това срещу основен претендент на нашите момчета за титлата.

Армейците наклониха везните в своя полза при играта до мрежата, където бе и ключът за изхода от сблъсъка. Червените постигнаха 14 резултатни блокади, докато от другата страна момчетата на Даниел Пеев направиха само 5. Волейболистите ни бяха и с доста висок процент в атака – 50, като допуснаха само 12 грешки за 4 гейма.

Откриващият гейм премина сравнително равностойно, но играчите на ЦСКА допуснаха по-малко грешки в решителните моменти и заслужено стигнаха до 25:23. Те бяха особено убедителни във втората част, в която гостите нямаха отговор срещу добрия сервис и отлична игра в защита на армейците, за да се стигне до логичното 25:15. Този развой сякаш поуспокои нашите и те започнаха вяло третия гейм. Съперникът се възползва и в един момент поведе с 11 точки. Тук характерът и доброто включване на Симеон Александров излязоха на преден план. ЦСКА бе близо до сензационен обрат, докарвайки нещата до 21:24, но въпреки усилията не успя да навакса изцяло големия пасив. Все пак, желанието за битка и липсата на примирение може би пречупиха играчите на Монтана, защото двубоят бе доведен до успешен край след ново убедително 25:16.

Венцислав Георгиев бе най-добър за ЦСКА с 16 точки (2 блокади, 58% в атака). Ветеранът Христо Цветанов пък се отличи с 14 (3 блокади, 2 аса и 53% в атака) за успеха. В следващия кръг червените гостуват на Дея Спорт в Бургас.