ЦСКА няма спирка

25 Ное 2018

Волейболистите ни постигнаха четвърта поредна и общо пета победа от началото на сезона в Суперлигата. Момчетата на Сашо Попов преминаха без особени трудности и през Пирин, при това в Разлог. Нашите си тръгнаха с 3 точки от негостоприемната зала „Септември” след 3:1 гейма. Тимът ни можеше да запише и чист успех, но допусна обрат в третата част, в която отстъпи с 27:29 в изключително емоционален финал. След това обаче ЦСКА нямаше милост и остави домакините на 16 точки.

Армейците бяха впечатляващи на блок и начален удар. Нашите записаха 16 успешни блокади срещу домакините, както и цели 10 аса при 42% успеваемост в нападение. Процентът позитивно посрещане също бе над 50, а единственият по-неприятен момент от мача бе в грешките, които нашите направиха – цели 35.

Симеон Александров изигра първия си мач като титуляр и записа 19 точки (5 аса, 3 блокади, 38% в атака, 53% позитивно посрещане). Толкова постигна и Пламен Шекерджиев (2 аса, 2 блокади, 50% в атака, 41% позитивно посрещане).

Следващата седмица, в сряда от 19:00 часа ЦСКА ще излезе в първия си европейски мач за сезона. Нашите момчета посрещат белгийския Льовен в зала „Христо Ботев”. Призоваваме верните ни привърженици да се притекат на помощ в изключително тежкия сблъсък, който се очертава.