Младоците на ЦСКА отстъпиха на Льовен

28 Ное 2018

ЦСКА отстъпи с 1:3 гейма в домакинството си на Льовен в зала „Христо Ботев” от първия кръг на Чалъндж къп. Момчетата на Сашо Попов не издържаха срещу белгийския си съперник и в крайна сметка изглежда ще отпаднат от евротурнирите. Реваншът е следващата седмица, като армейците се нуждаят от победа поне с такъв резултат, за да докарат нещата до златен гейм.

Нашите волейболисти стартираха добре и много мотивирано мача. Те съумяха да вземат първия гейм след 25:23, но в последствие Попов даде възможност на част от младите си таланти да дебютират в европейски сблъсък. Така на полето се появиха 15-годишният Георги Татаров, 17-годишният Димитър Димитров и 18-годишният Валентин Пейчев. Това неминуемо се отрази на представянето на ЦСКА и в крайна сметка белгийците постигнаха обрат за 3:1.

Тодор Костов завърши с 11 точки срещата, а по 10 добавиха Иван Крачев, Венцислав Георгиев и Симеон Александров. Татаров ще запомни дебюта си в Европа с 3 точки.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest