ЦСКА ще посрещне 2019-а като №1 в България

21 Дек 2018

ЦСКА срази Хебър с 3:0 гейма в дербито на последния кръг от първия полусезон във волейболното ни първенство. Момчетата на Сашо Попов се изстреляха на първо място в класирането, нанасяйки дебютно поражение на пазарджиклии за настоящата кампания. Това бе девета поредна и общо десета победа за армейците през сезона, след която те ще посрещнат 2019 година под №1 в подреждането.
Нашите волейболисти успяха да надиграят на всеки елемент своя съперник. Два бяха ключовите моменти в срещата. Първият дойде в откриващия гейм, когато гостите поведоха с 16:12. След като Тодор Костов застана на сервис обаче, червените се организираха много добре в защита и на блок, което им помогна да направят серия от 7:0 за 19:16, с което на практика спечелиха гейма. Това позволи на нашите да повишат самочувствието и във втория отнесоха тигрите с 25:15. В третия гейм обаче се разрази истинска битка, в която съдиите също взеха отношение. При 11:15 Христо Цветанов застана на сервис и докара нещата до 14:15. Мартин Симеонов бе спрян на блок, като топката се отби в него и излезе в аут. Това обаче не бе видяно от главния съдия Ивайло Иванов, а гостите поведоха с 16:14. Все пак армейците не се предадоха и докараха нещата до битка на характерите. Там и отборното поведение на нашите си каза думата, а те измъкнаха гейма с 30:28 и двубоя с 3:0.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest