Съдийска грешка не спря ЦСКА срещу Добруджа

25 Ян 2019

ЦСКА постигна 11-ата си поредна победа в Суперлигата. Нашите момчета наложиха волята си над Добруджа в драматичен двубой, завършил след тайбрек. Срещата бе изпитание на характерите на червените, които трябваше да се справят с тежка ситуация. Те бяха без треньора си Александър Попов, който бе приет ден по-рано по спешност в болница след усложнение на вирусно заболяване. Дори и в тази ситуация обаче ЦСКА продължи успешната си серия и взе реванш от Добруджа за поражението си с 1:3 през есенния полусезон. Двубоят в зала „Васил Симов" можеше да приключи и чисто за нашите при 3:0. Водени от Ивайло Стефанов, армейците имаха преднина от 2:0 гейма, а третата част вървеше равностойно. При 23:24 обаче съдиите Добромир Добрев и Чавдар Марев допуснаха фрапантна грешка. Атака на Венци Георгиев бе категорично в полето, като това се видя както в реално време, така и на телевизионните повторения. Реферите единствени не съумяха да забележат това, като отсъдиха топка в аут и подариха гейма на гостите. Нашите показаха колебания в четвъртата част, където пропиляха аванс от 6 точки при 8:2, губейки съответно с 22:25, но в тайбрека бяха безкомпромисни за 15:9. Резултат, който запази ЦСКА на върха в Суперлигата.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest