Съдийска грешка компроментира визитата в Бургас

18 Фев 2019

ЦСКА отново не успя да спечели визитата на Нефтохимик в първенството. За съжаление нашите момчета отстъпиха с 1:3 при гостуването на шампионите и до голяма степен се лишават от възможност да атакуват първото място в редовния сезон. Червените вече изостават на две победи от Хебър, като освен всичко друго авансът им пред бургазлии е само един успех.
Спокойно може да кажем, че тимът на Сашо Попов изпусна златен шанс, след като срази съперника в първия гейм, а във втория пропусна някои добри моменти, преди включване на 16-годишния Денис Карягин да промени развоя на събитията. Именно 16-годишният талант покри Нефтохимик и в двубоя за Купата на България миналия месец, когато съперникът стигна до 3:2 в драматичен развой.
Днес обаче отново станахме свидетели и на това колко важно е в първенството да се върне системата за видео чалъндж. Фрапираща грешка на главния съдия Петър Харизанов при 23:23 в третата част оказа ключово влияние върху изхода от мача. Сервис на Симеон Александров попадна в полето, но вместо ас, бе отсъден аут. Това извади от нерви целия ни щаб, а Нефтохимик измъкна гейма с 25:23. Така вместо ЦСКА да има шанс да поведе с 2:1, това направиха домакините.
В четвъртата част и нашите започнаха да бъркат топки, като допуснаха при 23:19 да се стигне до обрат за 23:24, след като не успяха да се справят с флот сервиса на Георги Петров. Последваха серия от драматични разигравания, преди все пак домакините да затворят мача с 33:31.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest