ЦСКА изпусна Нефтохимик

31 Мар 2019

ЦСКА пропусна да нанесе важен удар по пътя към финала в Суперлигата. Нашите момчета отстъпиха с 2:3 на Нефтохимик в първия полуфинален сблъсък между двата отбора. Пред пълните трибуни на „Христо Ботев" армейците бяха много близо, но все пак отстъпиха на бургазлии и така утре от 18:30 нямат право на нова грешна стъпка, ако искат да запазят шансовете си за участие във финала.
Двубоят не започна добре за армейците, които в първия гейм допуснаха доста грешки на посрещане, като и началният удар не работеше добре. Влезлият на мястото на колебливия Симеон Александров – Ивайло Стефанов подобри посрещането, като освен всичко друго изненада шампионите с добра атака и отлично насочен начален удар. В резултат на всичко това, след като загуби първия гейм с 19:25, ЦСКА взе аванс във втория при 15:10. Последва обаче силна серия на Георги Петров, който върна Нефтохимик обратно в играта. Двубоят тръгна точка за точка, а влизането на Иван Крачев на мястото на неубедителния Венци Георгиев се оказа от решаващо значение, след като именно юношата на червените направи единична блокада срещу Николай Учиков за 25:23.
Волейболистите на Нефтохимик повишиха риска на сервис, като Учиков и Джорджевич затрудниха посрещането на ЦСКА, което даде преднина от 5 точки на техния тим в началото на третия гейм. Домакините опитаха да отвърнат след добра серия на Стефанов, но бургазлии не допуснаха подобен развой. Все пак играчите на Сашо Попов бяха близо, като добрата им игра в края им даде надежди в началото на четвъртата част. Там добър начален удар на Тодор Костов разби посрещането на гостите и донесе серия от 4 поредни точки при 11:8. Червените заиграха с огромно самочувствие, като дори включването на Теодор Тодоров от другата страна не можа да ги спре да вкарат нещата в тайбрек.
Решителният пети гейм бе игра на нерви. Нефтохимик държа минимален аванс до 10:8, но ЦСКА успя да обърне при 12:11. Две поредни грешки на Крачев – от сервис и в атака обаче отново позволиха на бургазлии да излязат напред. Последва блокада на Учиков срещу Александров и така гостите получиха два мачбола. Още първият бе реализиран след грешка на Костов и така шампионите нанесоха първия удар в серията при 15:12.

Сашо Попов: Изпуснахме победата за няколко точки

Старши треньорът на ЦСКА Александър Попов бе разочарован от представянето на своя тим след поражението с 2:3 от Нефтохимик. Специалистът призна пред Диема Спорт, че армейците не са се представили на нужното ниво, за да могат да стигнат до успех над бургазлии, но изрази надежда, че това ще се промени в утрешния втори мач от полуфиналната серия.
„За няколко точки изпуснахме победата, а всеки успех е много важен. Не играхме добре, имаше елементи, в които не се справихме и въпреки това бяхме близо. Отрази се малко и залата, все още не сме адаптирани. Надявам се, че за втория мач ще сме по-добре. Не се справихме с посрещане, в защита паднаха някои много леки топки. Давам си сметка, че и съперникът показа слабости, особено на посрещане. Но това не им дотежа толкова, защото печелеха спорните топки, а при нас това не бе така. Иска ми се да подобрим играта, а резултата ще видим утре. Опитваме се да напаснем посрещачите си, че да не личи тежкия сервис на съперника, но не винаги се получава. Нефтохимик е фаворит, но се надявам, че във втория мач ще играем, това е най-важното. Имаме някои неща, които трябва да оправим и на блокада", каза след поражението Сашо Попов.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest