ЦСКА пак се препъна срещу Нефтохимик

01 Апр 2019

ЦСКА допусна тежко поражение с 0:3 от Нефтохимик. Червените не успяха да превъзмогнат драматичната загуба с 2:3 в първия полуфинал в неделя и вече са само на един мач от възможността да отпаднат на една крачка от битката за титлата. Момчетата на Сашо Попов не намериха сили да изиграят втори силен мач, като две ситуации в днешния двубой се оказаха ключови за неговата развръзка.
Първата бе при 21:20 за Нефтохимик в откриващия гейм. Тогава Георги Братоев записа точка от атака, но реагира остро и последва размяна на реплики с един от лидерите на нашия тим – Христо Цветанов. Главният рефер Петър Харизанов моментално показа червен картон на разпределителя и така резултатът бе изравнен. Това обаче сякаш подейства мобилизиращо за гостите, които постигнаха 4 поредни точки и затвориха гейма при 25:21.
Вторият решителен момент бе при 16:14 за армейците във втората част. Тогава имаше спорна ситуация, при която топка на мрежата бе отсъдена като задържана на Христо Цветанов. И отново гостите бяха тези, които демонстрираха характер, реализираха 6 поредни точки и в крайна сметка скоропостижно затвориха гейма. Развой, който доведе и до край на мача след скоростен трети гейм.
След края на срещата стана ясно, че Георги Братоев ще пропусне третия мач в Бургас в петък. Това е следствие на втори червен картон, който разпределителят на Нефтохимик е получил от Харизанов.

Сашо Попов: Искаме нашите млади момчета да се растат с такива мачове

Искахме със сърцето си, не можехме с главата да преодолеем първия мач. Играхме слабо. Атаката не бе на ниво и класата на противника допринесе за това. Играха по-спокойно и това бе закономерен успех за тях. По-честно е да кажем, че те се справиха добре, а не ние толкова зле. Посрещаха прекрасно, което разколебава. 0:3 е логичният резултат. Не смятам, че са твърде силни за нас. Има отбори, с които се играе трудно и това важи за нашия отбор срещу тях. Много искаме, търсим различни тактически методи, но не се получават вече няколко години. Ще помечтаем, че в Бургас може най-накрая да ги победим. Имаме лидери, но ми се иска да имаме човек, който да прави определена разлика. Ако трябва още 20 пъти ще паднем, но искаме да играем срещу тях, защото така нашите млади състезатели се борят и опитват да се надиграват срещу хора като Вальо и Георги Братоев, Ники Николов и Учиков. Опитваме се да ги настигнем, но не ни достигат силичките.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest